10 porad jak uczyć się j.angielskiego

10 praktycznych rad jak uczyć się szybko języka angielskiego

 
1. Po pierwsze uwierz w siebie
2. Planuj i pracuj systematycznie
3. Ucz się na pamięć prostych fraz i zdań
4. Powtarza w myślach wypowiedzi innych
5. Nie katuj się wymową
6. Ucz się i praktykuj nowe wyrazy
7. Nie przejmuj się błędami
8. Czytaj jak najwięcej
9. Tłumasz Pol-Ang i Ang-Pol
10. Nigdy się nie Poddawaj
 
 
 

1. Uwierz, że znajomość języka angielskiego da ci pracę, pieniądze i przyjaciół

 
Musisz wiedzieć po co się uczysz. Wtedy będziesz wierzył, że to ma sens i oczywiście osiągniesz dużo lepsze rezultaty. Podświadomość to prawdziwy wróg lub przyjaciel. Zmień go w przyjaciela i ucz się języka dużo szybciej i sprawniej. Wiadomo, że ludzie odnoszą sukecej w dziedzinie związanej z naszym hobby. To wszystko razem sprawia, że będziesz wierzył w to, że nauka angielskiego przyniesie Ci w życiu wiele korzyści.
 
 

2. Planuj naukę angielskeigo i ucz się systematycznie

 
Oczywiście nie mamy się uczyć z zegarniem w ręku, ale mamy sobie zaplanować naukę. Bierzemy kurs - zaczyanamy, przerabiamy go od deski do deski i kończymy razem z ostanią stroną ostatniego rozdziału. Nie ma nic gorszego niż skakanie z kwiatka na kwiatek. Więc pamiętaj. Najważniesze to zacząć, widzieć postępy i wiedzieć kiedy kurs się skończy. Nigdy nie planuj nauki na wakacje. Ucz się wrzesień/październik (jeszcze mamy zapał) do marca (w maju i czerwcu już nie ma czasu na naukę języka).
 
 

3. Ucz się na pamięć prostych fraz i zdań

 
To jak bycie celebrytem - w towarzystwie wszystkie Twoje wypowiedzi muszą być perfekcyjne. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest nauczyć się podstawowych swrotów i wyrażeń na pamięć (pozdrowień, wyrażania aprobaty, dezaprobaty, oferowania pomocy, czy proszenia o pomoc)
 
 

4. Powtarzaj w myślach wypowiedzi innych osób

 
To świetna metoda. Na początku będziesz myślał co masz powiedzieć. Później będziesz myślał po angielsku i mówił bez myślenia. Brzmi świetnie prawda. Ale na początku myślimy, skłądamy zdania, szykamy w głowie odpowiednich wyrazów. Świetna metoda to powtarzanie sobie w myślach tego co właśnie usłyszałeś odkogoś. 
 
 

5. Nie katuj się wymową

 
"Seplenić" zawsze zdążysz się nauczyć. Ludzie mają różne akcenty, brytyjczycy, amerykanie, afrykanie.. Katowanie się zby złapać akcent nie ma sensu. Ucz siętak aby potrafić się porozumieć, rozumieć co inni mówią a nie udawać że jesteś brytyjczykiem. Tutaj niestety ilość nad jakość.
 
 

6. Ucz się i wykorzystuj praktycznie nabytą wiedzę

 
Wszystko czego się tylko nauczysz staraj się wykorzystywać praktycznie. Nie ma sensu uczyć się rzeczy, których nie będziesz wykorzystywał i zapomnisz. Dlatego tak ważne jest aby uczyć się na początku konwersacji. To naprawdę ważne. Ucz się rzeczy, których będziesz używał. Np, twoje hobby, angielski w biznesie, angielski w pracy, angielski w podróży. To najlepsze tematy, które po prostu musisz opanować.
 
 

7. Nie przejmuj się błędami

 
Nie przejmuj się błędami, które popełniasz. No chyba że właśnie jesteś na egzaminie. Ale zakładam, że dopiero się przygotowujesz do egzaminów, do pracy czy do wyjazdu. Nie da się nauczyć niczego bez popełniania błędów. Oczywiście nie można też być arogantem i lekceważyć podsawowych regół językowych. Ale pamiętaj żeby dobrze mówić po angielsku trzeba ćwiczyć.. więc i popełniać błędy.
 
 

8. Ucz się języika czytając

 
Najlepiej słuchaj wiadomości, czytaj później je w serwisach internetowych i oczywiście póbuj pisać, notować, opowiadać. Czytaj artykuły związane z Twoim codziennym życiem, z twoimi zainteresowaniami, z twoim hobby. To zawsze działa i będziesz to robić naprawdę chętnie. 
 
 

9. Tłumacz angielski na polski i polski na angielski

 
Tłumaczenie to wspaniałe ćwiczenie. Na początku nasz mózg myśli po polsku i tłumaczy na język angielski. Więc jeżeli świadomie to robisz to pomagasz sobie samemu w przyszłości mówić po angielsku sybciej i sprawniej. Oczywiście musisz to robić w obie strony. Więc tłumacz najpierw z angielskiego na polski, a później jak już opanujesz trochę języka tłumacz z polskiego na angielski.
 
 

10. Nigdy sie nie poddawaj.

 
Pamiętaj, że dzieci uczą się języka przez kilka lat praktykująć od rana do wieczora. Ty nigdy nie będziesz taki dobry, więc nie ma sensu się zniechęcać czy poddawać. Trzeba się dogadać, chodźbyś miał użyć gestów czy rysunków. Ważne, że osiągniesz cel - poznasz nowe osoby, zdobędziesz wymarzoną pracę, czy pojedziesz za granice nasuper wycieczke czy długie wakacje.